Michał Sobczak
04.01.2021

Porady

iBuyers – dobra oferta na trudne czasy

Rok 2020 przyniósł nam w gospodarce nowy kryzys ekonomiczny o nieznanym dotąd rozmiarze, ale również nietypowych symptomach. Epidemia COVID spowodowała, że właściwie większość branż funkcjonuje w warunkach ciągłej niepewności, która co najgorsze dotyczy właściwie dnia następnego. Nie możemy być do końca pewni, czy nasza działalność nie zostanie zamknięta decyzją rządu, czy też służb sanitarnych z dnia na dzień!


Nie jest to łatwy czas dla inwestorów, a problemy pogłębia fakt, że trudno znaleźć jakiekolwiek w miarę bezpieczne instrumenty finansowe, które zabezpieczałyby nas choćby przed inflacją. Ceny w gospodarce rosną aktualnie w tempie około 3,5% rocznie, podczas gdy stopy procentowe mamy rekordowo niskie w historii, co powoduje, że na rynku nie znajdziemy lokat oferujących choćby 1% odsetek. Obligacje skarbowe wypadają tu trochę lepiej, ale to ciągle tylko około 1,5%. Czy można jakoś w dość bezpieczny sposób uratować nasze oszczędności?


Nowa oferta dla inwestorów już niedługo na rynku

Nie dziwi zatem, że w tak niepewnych czasach coraz więcej ludzi przekierowuje swe zainteresowanie w stronę rynku nieruchomości, które generalnie najlepiej chronią przed inflacją. Jednak inwestycje bezpośrednie nie są prostą sprawą. Po pierwsze, zakup nieruchomości wymaga dużych zasobów kapitału na wejściu. Po drugie, utrzymanie nieruchomości wymaga również nakładów kapitału, ale również pracy związanej choćby z obsługą najmu. Dodajmy do tego konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy, czy rozeznania na rynku i widzimy, że to nie jest inwestycja dla każdego.


iBuyers właściwie daje rozwiązanie tych problemów dla każdego z inwestorów. Nabywając akcje inwestujemy w praktyce w nieruchomości, więc uzyskujemy to co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo dla naszego kapitału. Nawet w przypadku niepowodzenia tego przedsięwzięcia majątek w postaci nieruchomości zostaje, więc ryzyko dużych strat finansowych jest minimalne. Jednocześnie inwestujemy dowolną kwotę (zgodnie z ceną emisyjną) i stajemy się inwestorem na rynku nieruchomości.


Inwestując w iBuyers inwestujemy też w innowacyjny pomysł działania na rynku nieruchomości oraz w doświadczony zespół ekspertów, co podnosi potencjalną stopę zwrotu z takiej inwestycji. Trudno w tak niepewnych czasach przy wysokiej inflacji o lepszą ofertę.


Doskonała propozycja dla sprzedających

Okres kryzysu gospodarczego charakteryzuje się też czasowymi spadkami cen nieruchomości. Dla sprzedających szybkość dokonania transakcji zaczyna odgrywać znaczącą rolę, gdyż muszą się liczyć ze spadkami cen z miesiąca na miesiąc. Jednocześnie kupujących na rynku również brakuje, ze względu na mniejszą dostępność kredytów hipotecznych w tym czasie.


Szybka wycena i generalnie czas przeprowadzenia transakcji kupna to mocna strona projektu iBuyers, która pozawala zminimalizować ryzyko utraty wartości przez nieruchomości. Jeśli chcemy coś sprzedać możemy to zrobić szybko, bez konieczności czekania miesiącami na klienta. Zdejmujemy też z siebie ryzyko spadku cen na rynku.


Bezpieczeństwo dla kupujących

Poza profesjonalistami rynku, transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości przeciętny człowiek dokonuje 2-3 w swoim życiu. Dodatkowo, podczas tych transakcji niejednokrotnie obracamy całym dorobkiem życia. W takiej sytuacji, bezpieczeństwo transakcji powinno być na pierwszym miejscu. Gdy kupujemy nieruchomość od osoby prywatnej, narażamy się na niepewność, co do uczciwości kontrahenta. Można mnożyć przykłady z kronik policyjnych osób znikały z zaliczkami albo sprzedawały mieszkania z niechcianymi lokatorami, itp. Kupując nieruchomość od iBuyers mamy pewność, że transakcja będzie bezpieczna, a nieruchomość wolna od problemów natury formalno-prawnej.