Adrian Tulkowski
22.02.2022

Porady

Jak w kilka prostych kroków urządzić stare mieszkanie pod wynajem z niewielkim budżetem finansowym?

Zakupiłeś mieszkanie pod wynajem w starym stylu, ale nie masz środków do

przeprowadzenia gruntowego remontu? Nie posiadasz wiedzy na temat modernizacji lokalu?

Zastanawiasz się jak urządzić pomieszczenie z niewielkim budżetem?

 

Dla iBuyers taka wiedza to nie problem, i chętnie przychodzimy z pomocą!

Podzielimy się swoją wiedzą, oraz doświadczeniem na temat nieruchomości, modernizacji i urządzania lokali. W niniejszym artykule przedstawimy dla Ciebie kilka prostych kroków, które pomogą Ci z niewielkim nakładem finansowym doprowadzić mieszkanie do stanu, który pozwoli na szybki wynajem oraz sukcesywne zarabianie na nim.


Jeśli jesteś ciekaw jak zainwestować i zarobić, zapraszamy do przeczytania naszej skarbnicy uwag oraz wskazówek dotyczących urządzania mieszkań.

Jakie mieszkanie najlepiej wynająć?

 Statystycznie najlepiej pod kątem inwestycyjnym wraz z wysoką stopą zwrotu wynajmuje się nieruchomości o powierzchni około 30- 40 m2, ponieważ niewielki metraż wymaga mniejszego wkładu finansowego w urządzenie takiego lokalu.


Pierwszym krokiem jest niezbędne zaplanowanie tego, co chcesz zrobić.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytania: co chcesz zmienić, co nadaje się do odnowy a co do sprzedania bądź oddania za darmo? Czy planujesz ekipę remontową? Ten krok pozwoli zaoszczędzić gotówkę, rozplanować nasze wydatki, zyskać miejsce oraz gotowość do działania.

Krok drugi – czyszczenie:

Zakupiłeś nieruchomość, która jest zastawiona starymi, niepotrzebnymi meblami bądz sprzętem? Koniecznie oczyść je zostawiając ewentualnie meble, które są w stanie dobrym, a po lekkim odmalowaniu mogą wyglądać designersko, oraz zwiększyć swoją wartość użytkową – szafki, szafy czy nawet cała stolarka kuchenna może nabrać całkiem innego wyglądu po odmalowaniu, zmianie uchwytów a nawet zwykłym przestawieniu mebli, które pozwoli nam na wygospodarowanie więcej miejsca w danym pomieszczeniu np. dla postawienia toaletki, miejsca do pracy bądz stołu do posiłków.


Krok trzeci - Ściany i podłogi:

Odświeżenie ścian oraz podłóg to zdecydowanie podstawa remontu.


Posłóżmy się starym przysłowiem „pieniędzy mało, malujemy na biało". Dzięki temu nakład budżetu, którym się posługujemy będzie faktycznie nie duży, a dzięki bieli na ścianach zyskamy na optycznym powiększeniu lokalu i wizualnej sterylności. Możemy również zaakcentować jedną ścianę kolorem, na przykład tę na której będzie stała sofa bądz komoda z telewizorem.


Odmalowanie mieszkania pochłonie również nieprzyjemne zapachy, które towarzyszą w starych mieszkaniach z powodu długiego okresu braku odnowy. Dla lepszego efektu świeżości, sterylności oraz przytulności warto zainwestować np. w niewielki, elektryczny odświeżacz powietrza.



Krok czwarty – Okna:

Często kupując stare mieszania nie mamy w nich wymienionej stolarki okiennej.

Jeżeli szyby są nieuszkodzone, wystarczy wymienić tak zwany kit w oknach oraz je odmalować. Większy problem pojawia się, gdy mamy uszkodzone szyby. Wtedy problemem okazuję się nietrzymające się w pomieszczeniu ciepło. Łatwym i tanim na to sposobem jest założenie grubych zasłon, które będą zatrzymywać w mroźne dni ciepło a w gorące dni chłód.

Krok piąty – podłogi:

W starych lokalach zazwyczaj spotykamy na podłogach płytki PCV lub parkiet. Dziś na rynku mamy dostępny bardzo szeroki wachlarz kolorystyczny specjalistycznych farb. Przeznaczone do modernizacji podłogi farby o niskiej ścieralności pozwalają nam na odmalowanie posadzki i nadaniu jej zupełnie nowego wyglądu.


Parkiet jeśli posiada braki, firmy specjalizujące się w czyszczeniu, uzupełnią go i wyczyszczą.Taka podłoga to zdecydowanie duży atut w mieszkaniu, który grzechem byłoby przykrywać tanim panelem. Bardzo ważne jest również konieczne i niezwłoczne usunięcie starych wykładzin i dywanów, które nasiąknęły różnymi, nieprzyjemnymi zapachami.


Krok szósty – AGD:

Pamiętajmy, że nie musimy kupować nowych sprzętów AGD!

 Jeżeli w lokalu znajdują się już sprawne urządzenia, śmiało możemy je odnowić, wyczyścić oraz dać im możliwość posłużenia jeszcze przez jakiś czas. Natomiast jeśli sprzęty są w złym stanie, spróbujcie kupić używane, ponieważ często ludzie pozbywają się nowych, fajnych rzeczy za naprawdę niewielkie pieniądze!

Krok siódmy – Umeblowanie:

Najtańszym rozwiązaniem są meble szybkiego montażu.

Obecnie na rynku posiadamy bardzo duży wybór i łatwą dostępność takich mebli. Pamiętajcie, że zabawa stylami według własnego gustu i upodobań nie jest zakazana! - jest to tak zwany eklektyzm, który okazuje się bardzo popularną i modną metodą meblowania lokali.


Spokojnie można wstawić nowe łóżko z IKEA, a obok starą odmalowaną szafę. Przy meblowaniu naszego lokalu musimy pamiętać, że mają w nim znaleźć się tylko najpotrzebniejsze i funkcjonalne meble, takie jak:


  • W pokoju dziennym: kanapa ( z funkcją spania wraz z pojemnikiem na pościel )
  •  stół najlepiej okrągły, dwa krzesła i komoda pod telewizor, stolik kawowy oraz szafa na ubrania.
  • Przedpokój: szafka na buty oraz wieszak na ubrania.
  • Łazienka: szafka na kosmetyki 


Krok ósmy – łazienka:

Remont łazienki jest częstym problemem. Jeśli pomieszczenie nie zawiera glazury proponujemy odmalowanie jej wodoodpornymi farbami. Bardzo fajnym trikiem jest dołożenie glazury tylko miejscowo w miejsca wilgoci np. w okolicach wanny bądz zlewu. Dzięki temu wydamy mniejszy budżet na płytki oraz ich położenie a efekt będzie wyglądać jakby był zamierzony. Jeśli nie jesteś w stanie wymienić wanny czy zlewu można wyczyścić je przeznaczonymi do tego celu środkami.


W muszli WC można wymieć tylko deskę, która nie wzbudzi w potencjalnym wynajmującym odrzucenia.

Krok dziewiąty - oświetlenie:

Ważnym elementem w remoncie jest również wymiana oświetlenia i dopasowanie jego barwy do pomieszczenia. Sufit możemy zaakcentować ładną lampą sufitową, bądz oświetleniem halogenowym. Jeżeli zależy Ci na wprowadzeniu do pomieszczenia nastroju relaksu, spokoju oraz przytulnego miejsca zdecyduj się na światło o barwie ciepłej, natomiast jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, optycznym powiększeniu lokalu oraz stłumieniu barw ciepłych wybierz oświetlenie o barwie chłodnej. Możesz zdecydować się również na nastrojową lampkę nocną do sypialni, czy też stojącą lampę podłogową do salonu.

Krok dziesiąty – dodatki:

Nie zapominajmy o dodatkach! Kilka prostych szczegółów zdecydowanie łatwiej pozwoli na przyciągnięcie i zachętę potencjalnego wynajmującego. Jak to mówią "Najpierw kupują oczy". Parę poduszek, kwiaty, lampka, obrazek czy lustro nadadzą pomieszczeniu stylu i charakteru. Niepodważalne jest to, że każdy z nas lepiej czuje się w schludnym miejscu z przedmiotami i dodatkami, aniżeli w pustym i surowym wnętrzu.


Na półce ułóż parę książek, które możesz zakupić w antykwariacie. W kuchni nie zapomnij o kilku prostych i tanich dodatkach na blat typu cukierniczka czy pojemnik na makaron. Na stoliku w pokoju postaw filiżankę z podstawką a obok połóż np. czasopismo modowe.


Podsumowując

Nie zawsze generalny remont, który pochłonie większość naszych oszczędności, pozwoli nam na szybkie wynajęcie mieszkania i zapewni rentowność inwestycji na lata.

Chcemy udowodnić Ci, że modernizacja mieszkania do stanu wynajmu wcale nie wiążę się z ogromnymi kosztami, a dzięki naszemu oryginalnemu i twórczemu zespołowi potrafimy zrobić "coś z niczego".


Pamiętajmy, że każdy z nas szuka czegoś innego i czegoś na swoją własną kieszeń.

Jeżeli więc jesteś osobą, która chcę łatwo oraz tanio urządzić mieszkanie pod wynajem,

iBuyers nie boi się wyzwań i serdecznie zaprasza Cię do kontaktu!