Aleksandra Rosińska
02.02.2022

Porady

Zmiana mieszkania, czy przeprowadzka to trudne zadanie.

Przeprowadzka do nowego mieszkania to duży i stresujący projekt. Bez względu na to, czy przeprowadzasz się w obrębie jednej dzielnicy czy do innego miasta. Przeprowadzka jest przedsięwzięciem logistycznym, które wymaga zaplanowania czasu i wydatków. Poniżej kilka elementów, które warto przemyśleć, przenosząc się do innego mieszkania.

Po pierwsze – plan

Na początek zadaj sobie kilka pytań. Czy masz konkretny termin, w którym się musisz wyprowadzić, czy możesz o nim elastycznie decydować? Czy przenosisz pod nowy adres jedynie swoje rzeczy osobiste (ubrania, kosmetyki, pamiątki) czy także meble oraz wyposażenie (np. artykuły kuchenne)? Wreszcie, jak daleko się wyprowadzasz i jaki środek transportu masz do dyspozycji?


Po drugie – czas

Przeprowadzka to poświęcenie sporej ilości czasu na uporządkowaniem rzeczy, ich przygotowanie i odpowiednie spakowanie. Szczególnej uwagi wymaga zabezpieczenie rzeczy delikatnych, jak np. zastawa kuchenna, co sprawia, że pakowanie może być żmudną i czasochłonną czynnością. Dodatkowego zabezpieczenia wymagają także elementy wielkogabarytowe, jak sprzęty AGD, RTV i meble, aby uniknąć ich uszkodzenia. Dotyczy to również ścian, które można uszkodzić w trakcie manewrowania rzeczami w mieszkaniu. Warto więc przed docelową przeprowadzką zaopatrzyć się w kartonowe pudła, folię typu stretch i bąbelkową w celu odpowiedniego zabezpieczenia wartościowych oraz delikatnych rzeczy.


Po trzecie – logistyka

Po spakowaniu całego mienia, które przenosimy ze sobą do nowego lokum, zostaje najtrudniejsze zadanie, czyli transport rzeczy z punktu A do B. Niewątpliwym ułatwieniem w tym procesie są: mieszkanie na parterze, a jeśli na piętrze, to z windą. Dostęp do samochodu o odpowiedniej przestrzeni bagażowej, najlepiej samochodu dostawczego lub przynajmniej dużego vana. Wreszcie, przyda się kilka osób do pomocy przy noszeniu rzeczy – przy wielokrotnych kursach z jednego mieszkania do samochodu, a potem do drugiego mieszkania. Pomoc znajomych w zamian za przysłowiową butelkę wina lub zgrzewkę piwa okaże się nieoceniona.

A gdyby skorzystać z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej?

Jak widzisz, przeprowadzka to wymagające przedsięwzięcie, na które trzeba poświęcić nawet kilka dni. Jeśli masz ograniczone zasoby (czasu, brak odpowiedniego samochodu, nie możesz znaleźć osób do pomocy) to idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy od przeprowadzek. Taka usługa obejmuje nie tylko transport rzeczy, ale także ich pakowanie oraz odpowiednie zabezpieczenie, co pozwala uniknąć przykrych niespodzianek związanych z potłuczonym szkłem czy usterkami sprzętu elektronicznego.


Firmy od przeprowadzek dysponują odpowiednim sprzętem oraz ludźmi, którzy sprawnie spakują i przetransportują rzeczy na miejsce docelowe. Wykonują to w kilka godzin i jednym kursem, zamiast wielu przejazdów na przestrzeni kilku dni.


Jeśli ceni się swój czas, komfort oraz chce się uniknąć przykrych niespodzianek w postaci uszkodzonych rzeczy warto rozważyć zlecenie usługi fachowcom. iBuyers oferuje profesjonalne usługi przeprowadzek dla swoich klientów. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty